Že vysavače bazénového dna patří do základního bazénového příslušenství, není žádným tajemstvím. Vyrábí se ve třech základních modifikacích jako vysavače poloautomatické, plně automatické a ruční. Je vám zřejmě jasné, v čem se liší, jde zejména o automatizaci očistného procesu a množství práce, kterou vykoná stroj versus člověk.

voda v bazénu

Jestliže si tedy pořídíte automatický vysavač neboli robotický, budete očekávat, že si poradí i bez vaší asistence. To ano, ale nebude to zadarmo. A navíc je tu větší pravděpodobnost, že se něco na robotickém systému pokazí – filtrace, pojezd, elektronika atp. Poloautomatické vysavače jsou na tom z tohoto hlediska o něco lépe, a ruční nástavce na teleskopické tyče samozřejmě nejlépe. „No jo, ale ruční vysavač přece nezvládne tolik, co ten robotický“, napadne některé z vás při pomyšlení, že by si měli pořídit právě obyčejný ruční nástavec. Ve skutečnosti to tak ale vůbec není.

bazénové dno

Bazénové dno odsajete u ručním nástavcem za pár stovek. Pouze to bude chtít vaši systematickou práci, preciznost, důslednost a hlavně jistou fyzickou námahu. A zde bychom se rádi pozastavili. Víte, jak cenná je fyzická práce s ručním vysavačem do bazénu Chlorito? Uvědomujete si, kolik výhod to přináší? Za prvé rozhýbete zlenivělé tělo a zaměstnáte svalové partie včetně těch, co jsou zakrnělé zejména u lidí se sedavým zaměstnáním. Důkladně procvičíte zádové a břišní svaly, a to i ty vnitřní.

Za druhé zlepšíte funkci lymfatického systému, a ten je úzce propojen s vaší imunitou. Lymfa v těle dobře proudí hlavně tehdy, je-li fyzicky zaměstnáno vhodným pohybem, a právě tento, podobně jako například práce s lopatou, hráběmi či smetákem, je ideální. Neodsuzujte tedy ruční teleskopické nástavce jen proto, že se vám zdají primitivní. Mohou vám být úžasně nápomocné a ještě ušetříte za dražší varianty bazénových vysavačů.