Pokud se staráte o hrob, určitě víte že to není nic jednoduchého. Můžeme se setkat s několika typy hrobů. Jedny jsou zcela zakryté náhrobním kamenem, další mají na povrchu hlínu a jsou osazené květinami a třetí https://www.kosmas.cz/knihy/123257/treti-prani/ jsou kombinací štěrku nebo kamene a hlíny. Co se týče údržby, nejsložitější je to u hrobů, kde jsou vysazené živé květiny, protože je potřeba je chodit pravidelně zalévat. Zejména v letních měsících výsadba dostává pěkně na frak.

hrob a květiny

Máte hrob daleko?
Pokud bydlíte v sítě kde má vaše rodina hrob, můžete si dovolit jej osázet živými květinami, protože můžete chodit pravidelně květiny zalévat, aby výsadba nezvadla. Jenže mnoho lidí má zdravotní potíže a nezvládnou na hrob denně chodit a nebo mají hrob daleko, a nemohou k němu jezdit každý týden. Výjimkou nejsou ani případy kdy poslední žijící příbuzní bydlí v zahraničí. V takových případech lidé nejčastěji volí zakrytí hrobu deskou, aby na něm nerostla plevel. I v takových případech ale lidé chtějí mít něco hezkého na hrobě, co bude vypadat alespoň nějakou dobu hezky.

bílá orchidej

Co zvolit?
Protože jsou hroby venku, prší na ně, svítí na ně horké slunce, fouká vítr, padá na ně sníh a mrzne, musí tomu všemu odolávat nejen samotný hrob, ale především výzdoba na něm. Je těžké najít něco, co bude vypadat dobře i za měsíc. Mnoho lidí volí umělé květiny v květináči na hrob, protože jsou barevně stálé a vypadají velice dobře. Dnes už se dají koupit umělé květiny, které věrně kopírují svoji živou předlohu. Sehnat se dají nejen klasické květiny jako například karafiáty, ale i méně rozšířené druhy, jako je například chrpa nebo rododendron. Umělé květiny jsou svou kvalitou úplně někde jinde než dřív, a proto vydrží krásně barevné velice dlouho. Díky nim bude každý hrob vypadat o něco lépe a nebudete muset chodit neustále zalévat živou výsadbu, které může počasí uškodit.