Jste žena, která ráda šije a tvoří? Máte to jako svůj koníček? To je skvělé, je důležité mít své koníčky. Je to relax a rozvíjení sám sebe. Já miluji šití oblečení. Jestli jste na tom stejně jako já, tento článek je jako šitý právě pro Vás! Pokud s šitím začínáte, můžete zde načerpat nějaké potřebné informace, které se Vám budou u Vašeho nového koníčku jistě hodit. Mám dvě děti, takže střídání oblečení u nás probíhá jako na běžícím páse. Jaro, léto, podzim, zima anebo změny velikostí. Občas mi přijde, že ty děti rostou tak rychle, že z nového oblečení vyrostou, aniž bych se nadála. Samozřejmě spoustu oblečení nakupuji.

Barevné deky

Mám ale ráda kvalitu, takže vyhledávám především české obchůdky, kde šijí švadleny originální kousky. Navíc takové, které jen tak v běžné konfekci neseženu. Potřebuji třeba konkrétně pro dceru do školky legíny a tepláky, které takzvaně něco vydrží. Protože neustále řešit díry na nohavicích v oblasti kolen, mě už dost unavovalo. Celkově jsem tedy dospěla k inspiraci, že se naučím šít. Stačí trocha zručnosti, talentu a chuti a jde to hladce. Jako každý, kdo šije nebo i vyrábí, má své oblíbené materiály, s kterými se mu dobře pracuje. U mě je to fleece. Ptáte se, proč zrovna fleece?

Fleece a zip

Je to celkem poddajný materiál, který drží přesně tak, jak potřebuji. Nikde mi neutíká. To u šití velice oceňuji, z důvodu přesnosti šití. Dobře se na něj našívá zip. Takže doma mám pro holky spoustu mikin a tepláků s kapsami na zip. Díky tomu jim nic nevypadne z kapes. Tento materiál je v chladných měsících velký pomocník. Krásně hřeje a je příjemný na dotek. Moje děti ho nosí moc rádi. Taková tepláková souprava z fleecu na běhání po hřišti třeba na jaře, to je prostě paráda. Vhodný je i na deky. To zase miluji já. Zima, teplý čaj a fleecová deka! K tomu oblíbený film a idylka je na světě!