Krásný a zářivý úsměv je něco, čeho si na člověku všimneme hned. Určitě pokaždé zaznamenáte jako jednu z prvních věcí při setkání s jiným člověkem, že mu například chybí zub. Zuby tvoří celkový vzhled našeho obličeje, takže není divu, že si problémů se zuby všimneme hned. Jestli se to týká i vás, měli byste si zubaře začít hledat.

zubař pacient

Zabijáky zubů jsou především kazy. Zubní kaz se tvoří pomalu a nenápadně, ale o to horší potom může mít následky. Zubní kaz zpočátku nebolí, ale zavrtává se do zubu klidně i několik let. Pokud si špatně čistíte zuby, zubní kaz se vám nevyhne. Nejčastěji se s ním můžeme setkat mezi stoličkami, protože právě tady se zubní plak usazuje nejčastěji. Většina lidí si zuby nečití mezizubními kartáčky, a to je právě důvod vzniku kazů.

Jestli jsou vaše zuby ve špatném stavu, měli byste rychle vyhledat lékařskou pomoc. Vaše kroky by měly vést do ordinace dentální hygieny, kde vám vyčistí zuby přístrojově. Nemusíte se ničeho bát, jde pořád jen o čištění zubů a jako takové nebolí. Poté byste měli navštívit zubaře, který vám začne zuby opravovat. Na zubní hygieně vás navíc naučí jak si správně čistit zuby a naučí vás používat všechny pomůcky správně. Další zuby vám nenarostou a pokud nechcete platit i desítky, v ojedinělých případech až stovky tisíc korun za nové zuby, je lepší se věnovat prevenci v podobě dentální hygieny a lékařských prohlídek či zákroků.

zubní nástroje

Clinic+ stale bere
Ani v Praze není situace růžová, ale Clinic+ zatím nové pacienty přijímá jak do klasické ordinace, tak na zubní hygienu. Dentální hygiena Praha 10 má otevřené dveře pro všechny, kteří ještě nenašli jak svou dentální hygienu, tak zubaře. Klinika má tři pobočky a můžete si vybrat, jaká pro vás bude nejvhodnější. Objednat se můžete dokonce i online pomocí jednoduchého formuláře. Vaše zuby budou jako nové.