Snad každá žena bohužel někdy zažila, že jí protekla vložka nebo tampon. Tyto pomůcky používá naprostá většina žen, a mají je za velmi spolehlivé. Jenže právě mají zkušenosti s tím, že zase tak spolehlivé nejsou. I přes častou výměnu může být menstruační krve víc, a ta snadno proteče skrze tampon nebo vložku ven a problém je na světě. Zejména mladé slečny potřebují mít jistotu, že se jim nic takového nestane, aby se jim nesmáli spolužáci.

žena kalhotky

Menstruační kalhotky jsou daleko lepší než vložky i tampony. Strčí do kapsy oba dva druhy pomůcek, protože jsou vyráběny z několika vrstev savé látky. Díky tomu pojme velké množství tekutiny. Je jasné že i kalhotky se musí měnit tak jako vložky a tampony. Udává se, že pokud použijete kalhotky, vložku a tampon o stejné síle, vydrží zhruba stejně dlouho. Menstruační kalhotky ale svým způsobem vložku nahrazují, takže se nemstíte bát protečení.

Vyberte správnou velikost
Jestliže si nevíte rady s výběrem správné velikosti kalhotek, většina obchodů má k dispozici i průvodce velikostmi. Zároveň je potřeba dbát na to, abyste vybrala kalhotky podle síly menstruace. Je nejlepší mít kalhotky pro silnou, slabou i střední menstruaci. Liší se totiž svou savostí. Nošení kalhotek je velmi komfortní a diskrétní, takže se hodí i pro velmi mladé slečny od první menstruace. Kalhotky jsou zdravotně nezávadné a vydrží vám několik let.

vložky a tampony

Kalhotky
– Nemusí se zavádět
– Jsou opakovaně použitelné
– Jsou šetrné k životnímu prostředí
– Jsou levnější než jednorázové pomůcky
– Stačí je vyprat
– Jsou hygienické

Kalhotky si získávají na popularitě, protože jejich nošení je zcela bezproblémové oproti tamponům či vložkám, které mohou způsobovat zdravotní potíže kvůli tomu, že obsahují umělá vlákna a jsou běleny chlorem. Některé vložky dokonce obsahují parfemaci, která intimním partiím také neprospívá.