Máte v úmyslu vystavět kolem vaší parcely betonový plot? A přemýšleli jste již nad tím, jakým způsobem bude jeho výstavba probíhat? Někteří lidé, a tím samozřejmě nemyslíme zrovna vás, se totiž vrhají střemhlav do nějaké akce, aniž si o ní zjistí většinu důležitých informací, a pak se zbytečně dostávají do problémů. A betonový plot montáž může být jedním z nich.

montáž betonového plotu

O betonovém oplocení se pěje chvála, jak rychle se staví, a jak je to jednoduché, a jak si s tím poradí každý amatér. Možná, že někdo dokonce napíše, že jej mohou stavět i křehké ženy, což je pravda tak půl napůl. Křehká žena totiž potřebuje k práci mechanizační prostředky, a to je právě téma, o kterém se chceme nyní zmínit.

betonová deska

Začíná se u výkopových prací a tam je nutné vyhloubit téměř metr hluboké otvory pro sloupky. Těch je někdy (podle délky oplocení) i velký počet a tuto práci je rozumnější svěřit profesionálům i proto, že vás tu může zaskočit tvrdé podloží či jinak problematický terén.

Po zabetonování sloupků se do jejich drážek zasouvají tenké panely a zvedají se při tom do velkých výšek. Jediný panel váží něco kolem 70 kg, a k tomu je již nutný strojní zvedák, například autojeřáb, nebo soustava kladek na trojnožce. Je velmi důležité dbát o to, aby se panely nezřítily na zem, jednak vás mohou smrtelně zranit, a pak se samy mohou poškodit – polámat a popraskat, a tím se vám pak stavba zbytečně prodraží.

Problematické bývá i skládání materiálu dovezeného kamionem. Tam musíte koordinovat příjezd přepravní společnosti a strojního vybavení, které vám náklad z auta složí a odveze na pozemek. Jsou k tomu zapotřebí traktory s radlicí – nakladače, anebo vysokozdvižné vozíky. Veškerý materiál se převáží na dřevěných paletách a hmotnost jedné naložené palety může přesahovat půl druhé tuny. Jestliže si ovšem objednáte montáž plotu na klíč, o nic takového se již nemusíte starat.