Proč je plast tak skvělým materiálem a co se z něj všechno může vyrábět, aby byl zcela recyklovatelný? Je, to dobrá otázka, která se šíří světem. Plast, ovlivňuje životy všech lidí, ale i zvířat a přírody. Když se jdete projít do lesa, můžete vidět spousty odpadků, které lidé vyhazují do přírody a myslí s, že je to tak dobře, ale to rozhodně dobře není. To, že jdete s pytlem odpadků a hodíte to u krajnice silnice nebo do lesního houští rozhodně není dobře a existují věci, jako jsou popelnice, kde se odpad skladuje, tak proč ho házet jinam, jen proto, že jste ve vaší blízkosti žádnou nenašli? To není řešení. Lidé jsou prasátka a spousta z nich nepochopilo, že rozložení některých věcí jako je papír, pleny, plast a další materiály mohou trvat i tisíce let a stejně se nikdy zcela nerozpadnou.

plastová bedna

Tak proč svět tak zatěžujeme například plastem. Plast je jedinečný obalový materiál, ve kterém se uchovává spousta věcí. Stejně tak jsou z něj vyráběny potřebné věci pro přepravu materiálu a potřebných věcí. Řekneme si pár předmětu, které mají svůj účel. Například když se jedná o plastové bedny, ve kterých se denně převáží zelenina, ovoce a potraviny potřebné pro obchody. Jsou skvělým pomocníkem a materiál je po hygienické stránce ideální.

plastová bedna

Jde lehce omýt a má dobrou pevnost. Některé bedny se dají poskládat a zabírají tak při převozu menší množství. Stejně tak se dají dobře skládat jedna na druhou a krásně do sebe zapadnou. To je jedna z možností, dále se plast využívá na hračky pro děti. Mohou být, pro nejmenší, ale i pro ty starší. Jen si to vezměte lego a kostky, dětské skluzavky a houpačky, autíčka, dinosauři, postavičky, domečky pro panenky, vláčková dráha, věci do vody nebo na písek bábovky. Je toho strašně moc a lidé to potřebují jen chvíli a pak to hodí do odpadků nebo v lepším případě je darují pro další generace. To, je jen malá zmínka, kde může plast být, a kde se s ním můžeme setkat.