Je smutnou pravdou, že i přes celou řadu preventivních opatření a kampaní, které se v posledních letech zavádějí, stále roste počet obézních lidí, hlavně tedy v mladších věkových kategoriích. Není často ani problém narazit na obézní děti, což dříve rozhodně nedělalo. Vlivem nepříliš pestrého stravování je možné ztloustnout, nicméně hodně se na tom podílí i nedostatek pohybu. Ten je u české společnosti opravdu tristní a děti do toho vzorce žel zapadají také. Aby organismus fungoval tak, jak má, je nezbytné se pohybu několikrát týdně věnovat. V opačném případě se to projeví mimo jiné i na zdraví dotyčných.

Tři děti na trampolíně

Vybrat si vhodnou sportovní aktivitu nebývá vždy jednoduché, jelikož každého baví něco jiného. Kdo však nikdy moc nesportoval, ten může mít docela problémy objevit něco, co ho zabaví dlouhodobě. Dle navyšující popularity trampolíny 305 cm nejen ve světě, ale i u nás, by se mohlo zdát, že zrovna tudy vede cesta.

Je pravda, že hlavně v našich zeměpisných šířkách nejsou trampolíny vyloženě brány jako cvičební nástroje, avšak spíše jako nějakou zábavu pro děti. Ano, jedná se o skutečně zábavné cvičení, avšak stále cvičení, které dokáže srovnat cvičenci váhu a zároveň i posílit určité tělesné partie. Hlavně nohy a hýždě dostávají na trampolíně zabrat, avšak s vhodnými cviky je možné posílit dobře i břišní svalstvo. Zásadní je skákat skoro každý den, jelikož pouze tak se člověk zbaví efektivně své nadměrné hmotnosti. Když k tomu přidá i adekvátní redukční dietu, výsledky se brzy dostaví.

Velká trampolína

Vhodný model

Stejně jako v případě kol, i trampolíny se prodávají v mnoha provedeních. Základní rozdělení je však poměrně jednoduché. Dlouhodobým standardem jsou hlavně zahradní modely, které mají síť i kryt na pružiny a dají se často používat i ve více lidech. Ty však bývají docela drahé, jelikož musí mít velkou nosnost. Druhou možností jsou pak trampolíny určené do interiéru. Ty jsou z pochopitelných důvodů o dost menší může je používat v jednom okamžiku pouze jeden cvičenec. Jsou ovšem levnější a daleko kompaktnější.