Existuje mnoho způsobů, jak se dopracovat k chutné, voňavé a křupavé zelenině. Můžete si tyto chutné plody zakoupit u místních farmářů, domluvit se se sousedem, který je zapálený jen pro svoji zahrádku nebo jednoduše si vymezit prostor na svém pozemku a pustit se do práce. Že je to skutečně práce a zodpovědnost, o tom není třeba ani diskutovat a je také pravdou, že počasí si nikdy nevybíráte, takže ve venkovním prostředí o úrodu můžete přijít prakticky v jakékoliv fázi jejího zrání. A nejvíce to zamrzí, když máte před sklizní. Nicméně přece jenom takový skleník, to je ale velký pomocník, který dokáže ochránit sazeničky i další fáze růstu, včetně dozrávání plodů. Nemáte moc místa? To ale vůbec nevadí, nabízí se zde jednoduché řešení a to je skleník ke zdi domu.

skleník u zdi

Skleníková přístavba

V dnešní době se skutečně nabízí řešení v této podobě. Skleník ke zdi domu, garáže, zahradního domku, zkrátka do všech prostorů, kde stojí pevná zeď, je velmi rychlé a jednoduché řešení. Šetříte tak místo na svém pozemku a navíc bude fungovat jako správný akumulátor, čímž se dosáhne i vyšší teploty ve skleníku, než když by stál volně. Jak se zdá, tak celkově skleníky ke zdi domu mají oproti stacionárním skleníkům několik zásadních výhod. U nás si dále můžete vybrat různé délky skleníků a dokonce není problém je sladit s barvou domu, což zase na skleník vrhá úplně jiný pohled a stane se i krásným a praktickým doplňkem.

skleník ke zdi

Proč si pořídit skleník ke zdi

  • Prostorově je to nenáročné řešení, klidně se dá namontovat na každou stěnu stavby a může navazovat i vstup do kůlny, nebo zadního vchodu domu, zkrátka můžete ho umístit různými způsoby, tak aby vám to vyhovovalo.
  • Je zde více tepla a to je zase dáno tím, že stěna naakumuluje teplo, které přes noc zase vydá zpět.
  • Skvělý ochránce proti nepříznivému počasí.
  • A konec konců i investice je daleko příznivější, než u klasických verzí.

Podívejte se na nabídku našich skleníků ke zdi a určitě zde naleznete řešení i pro vaši zahradu.