Jedeme s raftem

Chcete si užít vodáckou výpravu po Vltavě s raftem? Proč ne, můžete to udělat třeba tak, že si jej pronajmete v půjčovně, a ta se vám postará i o přepravu, anebo budete mít svůj vlastní raft a pronajmete si pouze přepravní dodávku z půjčovny dodávek v Praze. Mít vlastní raft je výhodné z mnoha důvodů, a my bychom si tu tuto anabázi mohli nyní v krátkosti připomenout:

hrad Rožmberk nad Vltavou

Příliš mnoho vodáků – na Vltavě se bohužel stává, že pokud se zrovna strefíte do týdne, kdy je tu plno, můžete mít velký problém například s noclehem v kempech. Třeba v takovém Rožmberku nad Vltavou kdysi přespávalo i 1500 lidí, ačkoli kapacita kempu byla jen 500 osob. Umíte si představit tu neskutečnou masáž, když lidé spali dokonce v lese v prudkém svahu? Pokud vás něco podobného zastihne, anebo jsou kupříkladu hodinové fronty na splouvání jezů, zabalte to a přemístěte se jinam, třeba na Otavu nebo na Lužnici či na Berounku, tam bývá klid.

Vltava v Rožmberku nad Vltavou

Počasí – nepřeje vám počasí? Nevadí, s pronájmem dodávky a s vlastní lodí vám to může být jedno, nemusíte dodržovat termíny předání lodí z půjčovny, vy se prostě sbalíte a odjedete domů, kde namísto raftu naložíte do dodávky jízdní kola a dopřejete si cykloturistiku třeba na opačném konci republiky, kde je počasí příznivější.

Pohotovostní vůz – mít s sebou půjčenou https://zaprazi.eu/opel-autopalace-sporilov-dnes-vyberete-zitra-odjedete/ dodávku je výhodné i z hlediska bagáže. Do vozu vyskládáte většinu věcí, auto necháte v kempu a plavíte se jen s tím nejnutnějším. A pokud někdo třeba onemocní nebo utrpí úraz, nebo se mu proste plout zrovna nechce, bude mít vůz pro sebe k dispozici pro kempování. S dodávkou se zkrátka dá velmi pružně zacházet a máte ji k dispozici po celý týden, nebo na delší dobu dle dohody s pronajímatelem. A až budete dodávku vracet, nezapomeňte dotankovat palivo do plné nádrže, abyste nemuseli zbytečně platit penále.