Když si naplánujete stěhování do vlastního či pronajatého bytu, a nemusíte s jeho termínem spěchat, může se jednat o docela zábavnou a pohodovou akci. Domluvíte se stěhovací firmou závazný termín třeba dva měsíce dopředu a máte spoustu času na přípravné práce včetně balení věcí. Jenže, co když se musíte vystěhovat do týdne a nelze to odložit? Například chcete ze zdravotních důvodů co nejrychleji opustit město, kde se právě před vaším domem započala rekonstrukce městského divadla, demolici provádí čtyři sbíječky najednou a k tomu všemu prach a hluk ze stavebních strojů vám doslova pod rukama ničí zdraví.

vrata skladových kontejnerů

Zdravotní důvody také bývají nejsilnějším motivem odstěhovat se z města do rekreační oblasti a zbavit se závislosti na tomto mnohdy bláznivém prostředí. Rychlé stěhování může takovou situaci velmi uspíšit a velkou výhodou je i možnost stěhovat se například do chaty, která patří vašim rodičům či prarodičům.

Půjde-li vaše vzájemná dohoda hladce, nic nebude bránit v tom, vystěhovat se z městského bytu na venkov během nadcházejícího víkendu, třeba svépomocí pomocí pronajaté dodávky. Můžete se tu však setkat s problémem, kam vaše věci umístit, protože chata je plná nábytku a ten, co je ve vašem bytě se do chaty už nevejde.

skladové kontejnery

Abyste získali čas na probírku věcí a třídění nábytku, může se vám tu hodit pronájem skladových kontejnerů z Prahy. Kontejner si necháte umístit přímo na zahradu vedle vchodu do chaty a bez problémů do něj vyskládáte vše z bytu již v průběhu stěhovacího dne. Kontejner o délce šesti metrů má uzamykatelná vrata a do jeho útrob se obvykle vejde běžné vybavení dvoupokojového bytu bez kuchyňské linky. Ocelový úložný box lze pronajmout na libovolně dlouhou dobu, a nestačí-li vám jeden, můžete si jich pronajmout samozřejmě víc, anebo si zvolit k pronájmu kontejner delší, dvanáctimetrový.