Dalo by se říct, že v posledních třech letech je trh s realitami přesycený nabídkami. Už jak začala pandemie koronaviru se začaly nemovitosti prodávat méně. Důvodů bylo hned několik, a mezi ten nejdůležitější patří to, že lidé zkrátka začali šetřit. Mnohé firmy zkrachovaly, propouštěli, a logicky to vedlo k tomu, že kdo měl doma naspořené peníze, je rozhodně nehodlal utrácet. I mladí lidé, kteří chtěli stavět nebo kupovat nemovitost raději svoje plány odložili.

prodaná nemovitost

Nemovitosti násobně zdražily, a dům který před pár lety stál milion dnes stojí klidně 5. nemovitosti se staly nedostupnější, zájem o ně opadl, a i proto může být problém prodat byt, dům nebo stavební parcelu. Pokud máte nemovitost třeba po prarodičích, kterou si nemůžete nebo nechcete nechat, a chcete se jí zbavit, čeká vás prodej, který může trvat i několik měsíců či let. Záleží nejen na tom jakou kupní sílu lidé aktuálně mají, ale také na tom, jak svou nemovitost nabídnete.

Nejčastější jsou inzeráty
Drtivá většina lidí nechce platit realitní kanceláře, a raději volí cestu prodeje po svém. Prodej nemovitosti ale může být zdlouhavý proces, protože musíte v tomto případě udělat sami všechno to, co b vyza vás jinak udělala realitní kancelář. Musíte v prvé řadě nemovitost vyklidit a poté ji musíte nafotit, aby si případní zájemci udělali obrázek o stavu ještě předtím, než se na místo vdají osobně. Realitní fotografie Scan360
by měly obsahovat všechno, i nepříjemnou realitu. Je důležité nic nezamlčet, protože byste se mohli dostat do problémů.

starý dům

Na fotografiích by mělo být zachyceno vše tak, jak skutečně je. Pokud je vaše nemovitost v dobrém stavu, je dobré jednotlivé pokoje nějak naaranžovat třeba květinami. Snažte se o co nejlepší fotografie, protože hlavně ty prodávají.

Čím více si dáte na inzerátech záležet, tím větší budou vaše šance na úspěch.