Určitě neznáte nikoho, kdo by si nikdy v životě nic nekoupil. Všichni máme své potřeby, a jelikož je obvykle neumíme uspokojit vlastní činností, dovednostmi a vybavením, prostě oslovujeme někoho, od koho to lze získat, a máme to. Tedy pokud za to pochopitelně máme čím zaplatit. Ale právě v tom je jediný problém související s takovým uspokojováním potřeb nás lidí. Koupit se totiž dá sice ledacos, ale aby to fungovalo, musíme za to mít čím zaplatit. A kolikrát se nám jenom nedostávají peníze!

A když jsme příliš chudí a nemáme na zaplacení všeho, co zrovna potřebujeme? Pak to můžeme oželet. Nebo si musíme sehnat další peníze, když je to něco napostradatelného. A jak sháníme peníze, které si zrovna k naší smůle nezvládáme vydělat?

eura mince

Často máme jedinou možnost, jak získat tolik potřebné peníze. Musíme si je půjčit, abychom je měli. A tak často vyrazíme do ulic nebo k počítačům a začneme se shánět po půjčkách. Obvykle někde v bankách. Kde je ale šance na úspěch k naší smůle poměrně malá. Kdo totiž nemá v pořádku registry dlužníků a moc si nevydělává, může na bankovní půjčky obvykle zapomenout. Tady nepomůžou nikomu, kdo není bonitní.

Banky tedy dokážou leckomu udělat pomyslnou čáru přes rozpočet. A čím častěji se tu žadatel o nějakou půjčku zklame, tím větší začíná převládat skepse. Až se kdekdo začne domnívat, že už mu není finanční pomoci.

500 euro

Ale nebojte se, není to až tak docela pravda. Žadatelé o půjčky, kteří nejsou dokonalí, to sice mají ve srovnání s bonitními žadateli těžší, ale ani oni nejsou ztracení. I kdyby byly někomu zamítnuty všechny žádosti o půjčky v bankách, jsou tu ještě nebankovní hypotéky. A na ty dosáhne i spousta neideálních žadatelů. Včetně těch, jimž nechce nikdo jiný pomoci. Chce to jen mít nemovitý majetek, aby bylo čím ručit, a každý tu peníze k dispozici dostane. Tak, jak to potřebuje.