Chcete teprve začít?
Vybrali jste si cyklistiku protože je to individuální sport, který nezatěžuje klouby? Jízda na kole je vodná pro všechny, kteří se chtějí začít hýbat. Je ideální pro lidi s vysokou nadváhou, protože se při jízdě na kole nezatěžují klouby, a tento pohyb zvládne i ten, kdo na žádný pohyb zatím zvyklý není. Jestli vás začínající jaro vybudilo k tomu že konečně začnete sportovat alespoň občas, je pro vás cyklistika rozhodně vhodná. Co budete potřebovat?

kolo cyklista

Záleží na tom jestli chcete jezdit na cyklostezkách a případně po silnicích, a nebo zda chcete jezdit spíše po horských lesních stezkách. Pro první dva případy je ideální silniční kolo s tenkým pláštěm, pro horskou cyklistiku budete potřebovat horské kolo, které má pevnější a odpružený rám, který bude lépe tlumit nárazy, a také které má silnější plášť který zvládne i náročný terén.

Nikdy nezapomínejte na to že kolo vám musí sedět výškově, takže nejlépe uděláte když si kolo půjdete koupit do specializovaného obchodu. Nemusíte e bát že byste si museli koupit kolo které stojí stejně jako ojeté auto, i specializované obchody nabízí kvalitní kola s dostupnou cenou. Kdo si ale musíte vyzkoušet, a také si musíte koupit přilbu, která vám zachrání život v případě pádu na hlavu. Své kolo vybavte reflexními prvky a světly, aby vás večer nikdo nepřehlédl.

cyklista kolo

I když byste nezačali jezdit profesionálně, jistě oceníte kvalitní oblečení na kolo, které je prodyšné, skvěle odvádí pot, a ve kterém vám nebude horko ani zima. Cyklistické funkční oblečení oceníte v každém ročním období. Ve výbavě byste měli mít šortky a tričko, a také bundu, která se snadno složí třeba do tašky pod sedlem.

Nezapomeňte ani na kvalitní cyklistické kalhoty. Pořídit si můžete třeba silvini rango, které se vyznačují vysokou kvalitou, skvělým zpracováním a hezkým designem.