Mnohé z nás lidí dokáže někdy pěkně potrápit nedostatek peněz. Může se z mnoha různých důvodů stát, že nepokryjeme svými příjmy výdaje, které bychom měli zvládat, a tak nám už na něco prostředky nezbydou. Při troše štěstí v neštěstí to znamená, že oželíme něco, co nutně nepotřebujeme nebo na co si můžeme počkat a pořídit si to až jindy, až zase bude peněz dost. Ale ani takové štěstí mít nemusíme. A mohou nám tedy chybět peníze i na to, na co nám chybět nemají či dokonce nesmí.

Stává se prostě, že se ocitneme na tomto světě s prázdnou peněženkou, bez koruny v kapse. A to je něco, co nikomu naprosto pochopitelně nedělá dobře. Nenajdeme soudně uvažujícího člověka, který by takový problém neřešil, někam zalezl a neplatil, dokud nemá čím.

americké dolary

Ale když platit musíme, znamená to nevyhnutelně potřebu si dost peněz zajistit. A tak si to, co jsme si nevydělali a nenašetřili, třeba také půjčujeme. Obracíme se na finanční ústavy, vybíráme si z jejich nabídek půjček a radujeme se, když nám aspoň tam pomohou.

Ale pomohou nám skutečně? Když jsme bonitní, pak ano. Ale co když naše příjmy za moc nestojí a k tomu máme navrch třeba i nějaké ty nežádoucí záznamy v registrech dlužníků? Pak je rázem všechno jinak. Pak se k nám bankovní úředníci nechtějí znát a štědří rozhodně nejsou. Raději nám nepůjčí, protože co kdybychom následně nespláceli tak, jak máme?

padesátky eur

Banky nám tedy v mnoha případech neposkytnou dobrou službu. A co nám naopak pomoci může, i když nejsme jako zájemci o půjčku nijak dokonalí? Přece nebankovní hypotéky bez registru Hypotéky bez registru. Nebankovní společnost totiž ani zdaleka tak náročná není a dokáže žadatelům o půjčku ledacos z jejich nedostatků odpustit. A jediné, co nesmí při žádání o nebankovní hypotéku chybět, je nemovitost daná do zástavy.

Takže není problém nebankovní společnosti vyhovět, když nějakou nemovitost máme. A pak se můžeme na finanční pomoc od ní spolehnout.