Je smutnou skutečností, že v našich podmínkách se při údržbě bazénu bez chemie neobejdeme. A už vůbec ne u toho venkovního. Pokud se jí budeme snažit vyhýbat, pak se i při sebelepší snaze stane náš bazén brzy domovem řas a sinic. A těch není snadné se zbavit. K tomu, abychom je udrželi na uzdě, se používá především chlor. Ten však může mít mnoho podob, a mnohdy se do něj přidávají i nejrůznější přísady, které jeho účinky násobí či vylepšují. Jedním z oblíbených produktů jsou v tomto ohledu chlorové triplex tablety. Ty, jak již název napovídá, mají hned tři účinky.

čistá voda v bazénu

Tím prvním a asi nejdůležitějším je potlačení růstu řas. To je důležité, neboť ty mohou mít nepříjemné účinky na naše zdraví. Koneckonců existuje důvod, proč hygienici zakazují koupání v přírodních koupalištích, kde se řasy a sinice příliš přemnožily. Tyto tablety nám pomohou zajistit, že u nás k tomu nedojde.

S řasami a dalšími mikroorganismy souvisí i zakalení vody. Ta nemusí být ani přímo zelená, jak je často zvykem. Stačí, když je kalná, a už to za prvé nevypadá dobře, a za druhé to není nijak hygienické. Naštěstí i s tímto problémem lze bojovat, a je to jeden z dalších účinků této tablety.

typický bazén

Posledním, avšak zdaleka ne nejméně důležitým, je i udržování konstantní hladiny chloru. Díky tomu se řasám a sinicím zabrání v tom, aby se začaly nekontrolovatelně množit a znečišťovat vodu. Není koneckonců divu, že právě hladina chloru je jedním z parametrů, které se v bazénech často sledují.

Všechny tyto tři věci pak pomáhají zajistit, že voda v bazénu bude po celou dobu krásně čistá a hlavně zdravotně nezávadná. Koupat se v ní tak mohou jak ti nejmenší, tak i lidé s ekzémem a dalšími kožními problémy. A to je rozhodně něco, co v parném létě všichni oceníme, ať už na veřejném koupališti, nebo v domácím bazénu. Bez toho se totiž horká léta dají zvládnout jen skutečně těžko.